Haber

Ali Babacan’dan İmamoğlu ve Yavaş yorumu: Takımı güçlendirdik, çok güçlü bir kadroydu

Millet İttifakıSon 3 gündeki sürpriz gelişmelerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanması gündeme bomba gibi düşerken, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı canlı yayında dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

“LİGDEKİ DİĞER TAKIMIN TEK OYUNCUSU VAR”

14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimlerde Millet İttifakı’nın müşterek adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı atayacağının duyurulması hakkında konuşan Babacan, “Ekibi güçlendirdik. çok güçlü bir takım oldu. Şampiyon olacağız. Biz bir takımız. Ligde diğer takımda bir oyuncu var. Son 5 yılda korkunç bir performans sergiledi.”

“HERKESE UYGUN BİR ÇÖZÜM OLDU”

İYİ Parti’nin masaya dönmesi için yürütülen müzakereleri anlatan Babacan, “Pazar günü öğleden sonra bu hareketlilik bize aktarıldı. Ondan sonra gece 2.30’a kadar yoğun bir telefon trafiğimiz oldu. Ertesi gün, sonunda bir uzlaşma ile bitirdik, “Bu çok değerli bir şey. Herkese hitap eden güzel bir analiz olduğunu düşünüyorum. Hepimiz buradayız” dedi.

“ARTIK TAKIM OYUNCULARI”

Babacan, “Cumhurbaşkanı yardımcısı atamak anayasal hakkıdır, uygun bir zamanda yapılmalıdır” dedi. devam ediyoruz. Artık onlar da grup oyuncuları” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu