Ekonomi

TOGG’un Ahşap Oyuncağını KOMEK Üretti

Konya Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları kapsamında faaliyet gösteren Ahşap Oyuncak Eğitimi ve Tasarım Atölyesinde, Türkiye’nin ilk seri üretim yerli ve milli otomobili TOGG’un ahşap oyuncağı üretildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Kursları (KOMEK), Türkiye’nin ilk seri üretim yerli ve milli otomobili TOGG’un ahşap oyuncağını üretiyor.

KOMEK Ahşap Oyuncak Eğitimi ve Tasarım Atölyesi; yapbozlar, trenler, arabalar, uçaklar, atlar, topaçlar ve yapbozlar gibi oyuncak çeşitlerine Türkiye’nin ilk seri üretim yerli ve milli otomobili TOGG’u ekledi. TOGG’un “Anatoya” markasıyla doğal boyama teknikleri kullanılarak ürettiği ahşap oyuncakları, çocukların vazgeçilmezi olacak.

Anatoya Ahşap Oyuncak Üretim Atölyesi, Anatoya “Medeniyetimizin Oyuncakları” sloganıyla KOMEK bünyesinde Konya Ovası Projesi Toplumsal Gelişim Programı (KOP SOGEP) projesi kapsamında 2019 yılında kurulmuştur. Ahşap ve pelüş oyuncaklar üreten atölyede eğitici, klasik, robotik ve teknolojik oyuncaklar kendi tasarımları ile üretilerek internet üzerinden tüketicilere ulaştırılıyor.

ANADOLU İÇİN 7 ÖZEL RENK ÜRETİLİYOR

Yerli ve milli araç TOGG için ahşap oyuncaklar üreten KOMEK Ahşap Oyuncak Üretim Atölyesi, yaklaşık 4 aylık çalışmanın ardından kayın ağacından üretilen oyuncak araçları 7 farklı renkte beğeniye sunuyor.

KOMEKPAZARI.COM.TR ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMUŞTUR

Kapıları isteğe göre açılan ve sabit modellerle sayısının artırılması planlanan oyuncak 15 kesimden oluşuyor ve 40 santimetre uzunluğunda. Oyuncak TOGG komekpazari.com’da satışta.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu