Haber

Kosova-İsrail maçı için sıkı güvenlik önlemleri alındı

Kosova polisi, yarın Kosova’nın başkenti Priştine’de Kosova ile İsrail milli takımları arasında oynanacak karşılaşmanın sorunsuz geçmesi için sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığını duyurdu.

Kosova polisinden yapılan açıklamada, “Ülke ve spor“Ulusal öneme sahip bu spor müsabakasının en iyi şekilde yönetilmesi ve yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması planlanmaktadır.”

Açıklamada polisin alması gereken bir dizi güvenlik önlemi şöyle sıralandı:

“Maç öncesi, maçı ve sonrasında güvenlik tedbirlerinin artırılması, düzenin, huzurun ve kamu güvenliğinin sağlanması, olası hukuka aykırı eylemlere karşı gerekli polis tedbirlerinin alınması ve istikrarsızlığa neden olan tüm aksiliklerle mücadele edilmesi, toplum huzurunu her ölçüde tehlikeye atabilecek aksiliklerin ve olası hataların önlenmesi” , “Bunlarla mücadele etmek, maç öncesinde, maç sırasında ve sonrasında hem stadyum çevresinde hem de gerektiğinde şehir, meydan vb. yerlerde ön güvenlik tedbirlerini eklemek ve olası kalabalıkları kontrol altına almak.”

Maçı izlemeye gelecek sporseverlerin uyması gereken bir dizi kuralın paylaşıldığı açıklamada, stat çevresindeki yollarda sadece yaya trafiğine izin verileceği belirtildi.

Her türlü ırkçı, yabancı düşmanı, siyasi ve dini tanıtım malzemesi, cam ve plastik şişe, alkollü içecek, yiyecek, şemsiye, silah veya silah olarak kullanılabilecek her türlü cihaz, kamera ve piroteknik eşyaların taşınmasına izin verilmeyecek. ve stadyumun çevresinde.

Kosova ile İsrail, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri I Grubu yedinci hafta maçında yarın karşı karşıya gelecek.

15 Ekim’de oynanması planlanan Kosova-İsrail maçı, İsrail yetkililerinin güvenlik nedeniyle milli takımlarının yurt dışına çıkmasına izin vermemesi nedeniyle 12 Kasım’a ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu